piątek, 5 lutego 2016

Naturalne dekoracje – orzechy

  Zachęcam do dekoracji inspirowanych naturą, przyniesionych prosto z lasu, parku, łąki, czy ogrodu. Są one nie tylko efektowne i dobrze współgrające z wieloma stylami, ale także są po prostu za darmo.
  Tym razem stawiam na orzechy w różnych postaciach. Najbardziej popularne są chyba orzechy włoskie. Dostępne na wielu działkach, parkach, a także na targach, czy w sklepach. Do dekoracji najlepiej nadają się orzechy pozbawione barwiącej łupiny, a pozostające w swoich skorupkach. Można je pomalować na biało, srebrno, czy złoto, ale doskonale prezentują się w naturalnej odsłonie. Można je dodać do dekoracji na stole lub ułożyć na jakimś półmisku, talerzyku, czy miseczce.
  Oprócz orzechów włoskich można również użyć laskowych, makadamia lub pekan (na zdjęciu poniżej; ich nazwa ponoć znaczy: zbyt twardy do rozgniecenia samą dłonią). Te ostatnie są równie dekoracyjne, co orzechy włoskie.2 komentarze:

  1. Zgadzam się w 100% można stworzyć tyle pięknych rzeczy z darów natury.Wystarczy wybrać się na spacer nazbierać materiału i do dzieła.Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń