piątek, 10 sierpnia 2018

Idealne na balkon – pnąca DIPLADENIA


  Na moim balkonie zamieszkała stosunkowo niedawno, ale jestem nią zauroczona. Mowa o DIPLADENII, zwanej także SUNDAVILLE lub MANDEWILLA. A wszystkie te nazwy odnoszą się do jedenej i tej samej pięknej rośliny, która na balkonie sprawdza się świetnie. Lubi dużo światła i trochę wilgoci i w zasadzie nie jest specjalnie wymagająca.

Odporna także na szkodniki, jedyny minus to fakt, że jest trująca, ale można jej to wybaczyć. Dipladenia jest rośliną pnącą o ładnych zielonych, błyszczących liściach.

Polecam serdecznie i życzę Wam udanego weekendu. 
7 komentarzy:

 1. Przepiękna roślina. Niech cieszy. Zawsze cieszy mnie nowa roślinka na balkonie. :) Miłych dni, serdecznie pozdrawiam. :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydałaby mi się na balkon! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna! Ja mam problem z kwiatami na balkonie ponieważ mam żar od rana do nocy i mało co wytrzymuje ten upał. Biegam tylko z kwiatami i przenoszę trochę do cienia i z powrotem:-))) Ściskam

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne. U mojej mamy jedynie te przetrwały w pełnej okazałości te upalne dni.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kwitnie przepięknie :)
  Pozdrawiam słonecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest cudowna, taka egzotyczna :)
  Miłego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ma piękny kolor kwiatu...pnącze na balkonie to same plusy, można tak posadzić, by dawała trochę cienia lub odgradzała od sąsiada :) muszę o tym pomyśleć..u mnie na balkonie w tym roku ubogo :( Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń