czwartek, 3 marca 2016

ZIOŁA W DOMU – WAWRZYN SZLACHETNY

  Kolejna odsłona z cyklu ZIOŁA W DOMU. Do akcji wkracza wawrzyn szlachetny zwany też laurem, którego liście są niezastąpioną w kuchni przyprawą. Liście laurowe( liście bobkowe) są dodawane m. in. do bigosu, zup czy mięs, mają nieco gorzkawy smak, ale nadają potrawom świetnego aromatu (podobno najlepiej jest je przełamać).

 W starożytnej Grecji robiono wieńce laurowe, które wręczano olimpijskim zwycięzcom, a samo drzewo było uważane za boskie. W mojej kuchni laur stoi już od jakiegoś czasu i zdobi parapet, ciesząc oczy i będąc niezbędną przyprawą.

Polecam gorąco!8 komentarzy:

 1. Piękny okaz, bardzo lubię w kuchni, często dodaję:) Aga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, to jedna z moich ulubionych przypraw :) Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Nigdy nie miałam wawrzynu w doniczce, a szkoda bo wygląda bardzo efektownie:O Koniecznie muszę to nadrobić, zwłaszcza, że liści laurowych używam regularnie. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak zgadzam się w 100% :) wawrzyn wygląda świetnie i dodaje genialnego smaku :) Koniecznie sobie spraw. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam.

   Usuń
 3. Koniecznie muszę zainwestować w to zioło. W zeszłym roku przywiozłam sobie z Chorwacji cały bukiet, ale już zjedliśmy, hihi...Fajny krzaczek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie namawiam na taką inwestycję :) i polecam gorąco. Pozdrowienia.

   Usuń
 4. Ale pięknie rośnie...Gdybym tylko miała więcej parapetów ;) Nie, nie mieszkanie większe - parapety :D i bez dodatkowych okien do mycia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. A z tymi parapetami to niezły pomysł, trzeba to opatentować :) Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń